Шліфувальна машина для дерева - яку краще вибрати?

Процес шліфування є невід'ємною частиною обробки дерева. Це фактично фінішний етап, при якому досягається ідеально гладка поверхня. Під час цього процесу відбувається видалення всіляких дефектів. Важливим фактором є вибір відповідного інструменту. Адже шліфувальна машина для дерева може бути різного виду. Про це і піде мова в цій статті.

У цілому, слід зазначити, що існує поділ шліфувальних машин на професійні та побутові. Звичайно, перші є більш значними за розмірами і за функціоналом. Відповідно, це відображається на їхній ціні. Вони будуть на порядок дорожче побутових. До того ж, вони призначені для більш інтенсивної роботи з великими навантаженнями. Побутові машини, звичайно, будуть поступатися деякими якостями і характеристиками, але коштують вони дешевше. Тим більше, що їх зазвичай використовують не так часто, всього кілька годин декілька разів на місяць, тому купувати для цих потреб професійну машину просто немає сенсу.

Сучасний ринок пропонує різні шліфувальні машини для дерева. Зокрема, кутові шліфмашинки або болгарки. Вони є універсальними пристроями. Але зупинимося на інших видах. Це перш за все стрічкова, вібраційна і ексцентрикова шліфувальні машини.

Стрічкова шліфмашинка

В основному її застосовують для грубої обробки рівної дерев'яної поверхні. Добре підходить для оздоблення інтер'єрів, а також обробки великих плоских поверхонь. За допомогою машини цього типу можна домогтися зняття великого шару матеріалу, наприклад, старого лакофарбового покриття. Основним робочим елементом є абразивна стрічка. Чим більша швидкість її руху, тим більша продуктивність, але тут втрачається якість.
 
Вібраційна шліфмашинка

Використовується для фінішної шліфовки, коли треба отримати ідеально гладку поверхню. Цьому сприяє прямокутна або дельтовидна плоска підошва. При виборі вібраційної шліфмашинки слід звернути увагу на показник амплітуди руху підошви. Якщо він буде високим, то і продуктивність буде великою, але при цьому втрачається якість (груба обробка). Але існують пристрої, де можна регулювати робочу частоту. Цим можна домогтися одночасно і якості, і ефективності роботи.

Ексцентрикова шліфмашинка

Цей механізм характеризується можливістю проводити одночасно як зворотно-поступальні, так і обертальні рухи. Це сприяє отриманню додаткового напрямку руху, що суттєво підвищує ефективність роботи. Ексцентрикова машина сприяє отриманню найбільш якісної шліфовки. Існують різні види залежно від амплітуди коливання, потужності і робочої швидкості. Високі показники будуть обернено-пропорційно відбиватися на якісних показниках.

Якщо вам треба купити шліфувальну машинку, звертайтеся в компанію «Кіптик». Ми пропонуємо якісне та надійне обладнання за доступними цінами. Переконайтеся в цьому особисто!