Стрічкові пилорамні верстати: найкраще обладнання для розпилу деревини

Пилорамні верстати – це клас деревообробних верстатів, які призначаються для розпилу дров і брусів на пиломатеріали. Більшість пилорам використовують для повздовжнього розпилу.

Найпоширенішим видом пилорамних станків є стрічкові. Їхня робота базується на використанні стрічкових пил. У свою чергу, стрічкові пилорами також мають підвиди: вертикальні, горизонтальні та кутові.

За допомогою вертикальних пилорам колоди розпилюють на лафет, брус. Їх використовують на великих підприємствах для повздовжнього розпилу. Славляться вони міцною конструкцією і своєю безпечністю, яка зумовлена тим, що всі гострі частини пилорами приховані, тому виключається можливість нещасних випадків. Сучасні моделі цих пристроїв мають електронне управління, що дає змогу контролювати важливі параметри, такі як натяг пили, нахил маховика, за допомогою кнопочного пульта управління, а не вручну.

Горизонтальні пилорами допомагають швидко розпилювати колоди в довжину і служать здебільшого на підприємствах з невеликою виробничою продуктивністю. Колоди для надійності на таких приладах притискаються до рейки зажимами. Такий вид пилорам може бути розрахований на ручну або автоматичну подачу деревини.

Кутові стрічкові пилорами використовуються як для криволінійного, так і для прямолінійного розпилу деревини. При їх виборі враховують такі характеристики, як розміри і кут нахилу робочого стола, максимальна висота заготовки, максимальна відстань між пилою і колоною стола.

Загалом, стрічкові пилорами часто мають невелику ширину розпилу – 2,5 мм, тому практично не залишають стружок. Для того, щоб підтримувати таку якість, важливо проводити розводку зубів і заточку пил. Такий вид пилорам відомий за їх надійність, економічність, високу продуктивність. Також вони подобаються підприємцям через невеликий обсяг відходів і можливість обробляти дрова значного діаметру.

Відмічають і простоту обслуговування стрічкових пилорам, їхню енергоекономність, зручність використання, невисоку вартість. Ці пристрої виробляють пиломатеріали чудової якості. Ще одним беззаперечним плюсом є те, що для їх установки не є обов'язковим заливати окремий фундамент, тоді як для рамних пилорам це необхідно. Робота із стрічковими пилорамами не є надто складною, тому до них можна ставити і працівників-новачків, адже вони швидко навчаться працювати з такими приладами.

Купити пилорамний станок, ціна на який приємно здивує, можна у ПП "Кіптик". Пристрої, які фірма пропонує, можуть служити довго і є зручними в використанні.