Довбальний верстат по дереву - незамінний помічник в обробці деревини

Довбальний верстат по дереву – це верстат, за допомогою якого роблять прямокутні й овальні отвори та пази у дерев'яних деталях. Такі верстати використовуються при виготовленні вікон, дверей, деталей вагонів і кораблів, лиж.

Виділяють три типи довбальних верстатів: ланцюговодовбальні, свердлодовбальні і різцеводовбальні. Ріжучим інструментом ланцюговодовбальних верстатів є різних розмірів фрезерні ланцюги. Для свердлодовбальних цю функцію виконує порожнисте долото зі свердлом, що обертається всередині. Тому робочий стіл, на якому перебуває деталь, може рухатися вздовж і впоперек, нахилятися під кутом до площини горизонту. У різцеводовбальних верстатів є плоскі різці, які під час роботи за допомогою гойдальних рухів роблять отвори і в той же час видаляють тирсу.

Одним із популярних верстатів цього типу є СВПГ-2А. Його особливістю є те, що він може свердлити отвори одразу в двох напрямках. Станина у нього цільнолита, має форму коробки. На ній відповідно змонтовані 2 столи з прижимами, що працюють на стисненому повітрі. Швидкість подачі регулюється гідравлікою. Робоча подача є горизонтальною. Шпиндель обертається і коливається через роботу двошвидкісного електричного двигуна. Оскільки шпиндель двосторонній, то ріжучий інструментарій можна монтувати з двох боків. Для зворотньо-поступальних рухів шпинделя використовуються лінійні підшипники гойдання. Передача від двигуна до шпинделя є ремневою, а власне переміщення шпинделя виконується на салазках. Завдяки цьому можна отримати високу точність висвердленого паза. Робочі рухи столів, де затиснуті деталі, проходять почергово під час безперервного циклу. У крайніх позиціях шпинделя у СВПГ-2А є фіксатори.

Заготовки на СВПГ-2А обробляються за допомогою способу фрезерування кінцевими фрезами з радіальною і вісьовою подачами під час пасування, що під час свердління міняється на лише осьову. Цикл роботи верстата є напівавтоматичним за рахунок ручної подачі заготовок і їх знімання. В той же час прижим, робоча подача, повернення в початкову позицію і послаблення прижима виконується почергово в автоматичному режимі на обох столах. Тривалість циклу обробки можна легко регулювати за потреби. При виборі верстата звертають увагу на такі параметри, як розмір паза, розмір робочої поверхні, найбільший і найменший кути її нахилу, потужність двигуна.

Купити довбальні верстати по дереву та багато інших верстатів для великих і малих підприємств можна у компанії "Кіптик", яка постачає лише якісне обладнання. Детальніше ознайомитися з асортиментом деревообробного обладнання Ви можете на нашому сайті.